Each day, you can use your available money to purchase cones, ice cream, and toppings by pushing the yellow buttons in the inventory. The greater quantities you buy, the better the deals. For instance, 1 liter of ice cream costs $1.25, but you can purchase 2.5 liters for $2.50, which is more than twice the amount for only twice the price.
Explore more games in our Management & Simulation games section and discover popular titles like Fruit Cake Decoration, Raccoon Retail, Traffic-Light Simulator, and Idle Hotel Empire - all available to play instantly on Y8 Games.